Jak szybko schudnąć w dwa tygodnie?

Wśród dietetycznych laików panuje przekonanie, że zrzucenie kilogramów zawsze musi wiązać się z ciężkimi treningami na siłowni, nudnym pedałowaniem na rowerku stacjonarnym lub bieganiem. Oczywiście elementy te są niezbędne w momencie gdy oprócz zrzucenia masy chcemy uatrakcyjnić naszą sylwetkę o kilka dodatkowych mięśni, o których istnieniu dotychczas nie mieliśmy pojęcia…

Jednak dla tych, którym zależy jedynie na zrzuceniu paru kilogramów mamy dobrą wiadomość! Odpowiednia dieta, systematyczność i rozwaga w jedzeniu w zupełności wystarczy aby boczki przestały uciekać z waszych spodni a brzuch nie przysłaniał widoku na świat.

Ta dieta jest szkodliwa!

Przede wszystkim musimy obalić mit o tak zwanych dietach głodówkowych, które bardziej szkodzą niż pomagają. Nawet jeśli komuś uda się zrzucić w ten sposób wagę nie obejdzie się bez niekorzystnych skutków ubocznych dla organizmu takich jak np. niedobory różnych wartości odżywczych, zakłócenie metabolizmu, anemia, brak witalności itp.

Aby schudnąć trzeba jeść…

Wbrew pozorom, aby schudnąć… trzeba jeść! Kluczowe jest indywidualne podejście do każdej osoby. Oznacza to dieta rozpisana dla osoby o określonym, wzroście, masie, żyjącej według określonego trybu nie będzie pomocna dla osoby o innych predyspozycjach i parametrach. Dlatego właśnie „uniwersalne” diety znalezione w internecie nie są dobrym wyjściem. Istnieją jednak pewne wzorce, których należy się opierać.

Jak zdrowo schudnąć?

W układaniu diety kluczowa jest ilość posiłków. Przeciętna osoba powinna przygotować się na spożywanie pięciu posiłków dziennie. Niezwykle ważne jest aby posiłki te spożywać systematycznie- codziennie o tej samej porze.

1. Śniadanie należy spożyć od razu po przebudzeniu. W jego skład powinny wchodzić składniki bogate w węglowodany i białko. Ilość dobranych składników zależna jest od masy osoby stosującej dietę. Przykładowo może to być owsianka na wodzie, lub zupa mleczna z nisko tłuszczowego mleka, płatkami owsianymi i garstką orzechów. Takie śniadanie powinno dostarczyć nam energii na kilka następnych godzin.

2. Drugie śniadanie- niestety osoby, które na drugie śniadanie lubią wypić dużą kawę i zjeść do tego słodką bułkę lub ciastko będą musiały sobie tej przyjemności odmówić. Najlepsza będzie kanapka z pełnoziarnistego pieczywa, kilku plasterków szybki z indyka lub kurczaka. Kilka plasterków pomidora również nie zaszkodzi.

OcXeGa3cPXI

3. Obiad- trzeci posiłek powinien być najbardziej sycący i najbogatszy w witaminy i wartości odżywcze. Najważniejsze jest aby dostawić makarony, ryż i ziemniaki. Te składniki należy zamienić na kaszę lub kromkę pełnoziarnistego pieczywa. Ze względu na zawartość wartości odżywczych najlepsze mięsa to: gotowany lub duszony kurczak, indyk lub ryba. Wszystkie te gatunki są bogate w białko a obróbka termiczna pozbawia je tłuszczu. Niestety tak lubiana przez polaków wołowina i wieprzowina nie jest odpowiednim gatunkiem dla osób chcących zrzucić masę.

4. Najlepszą opcją na czwarty posiłek będą owoce lub lekka sałatka owocowa.

5. Jeśli chodzi o ostatni posiłek należy pamiętać aby nie spożywać go bezpośrednio przed pójściem spać. Trzeba również zwrócić uwagę na składniki, które powinny być dobrane tak aby nie zawierały cukrów i tłuszczy. Najlepsze będzie gotowane mięso i kromka pełnoziarnistego chleba.

Pij dużo wody – szybciej schudniesz!

Bardzo ważne jest aby pamiętać, żeby odstawić wszystkie soki i słodkie napoje gazowane- nawet smakową wodę! Wszystkie te produkty zawierają ogromne ilości cukru. Aby zmniejszyć apetyt i wzmóc uczucie sytości wszystkie posiłki należy popijać wodą mineralną.