JAK SZYBKO SCHUDNĄĆ? 9 DIET

Bądźmy realistami: jeśli całą zimę i wiosnę przeleżałaś na kanapie, zajadając się chipsami i nabrałaś trochę ciała, żadna dieta nie odczaruje tego na tydzień przed urlopem. Ale dzięki odpowiedniej kuracji oczyszczającej możesz poprawić swój wygląd i samopoczucie, pozbyć się toksyn i nadmiaru wody, a nawet delikatnie skurczyć tkankę tłuszczową. Jak to zrobić?

Jak szybko schudnąć - skuteczne diety

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli działałaś profilaktycznie i zadbałaś zawczasu o trening i zbilansowaną dietę, taka krótka dieta pomoże Ci odsłonić całe Twoje piękno i sprawi, że poczujesz się zwiewnie i młodo.

A jaką dietę wybrać? Zastanówmy się…

1. Dieta kefirowa

dieta kefirowa oczyszczająca

Kilkudniowa, monotonna, ale skuteczna dieta oczyszczająca organizm i dostarczająca mu niezbędnych pierwiastków i uzupełniająca florę bakteryjną. Kuracja ma też działanie moczopędne, przez co pomaga pozbyć się nadmiaru wody z organizmu.

Dieta występuje w 3 wariantach, które można dopasować do swoich potrzeb i wytrzymałości.

Doskonale wzmacnia ona układ pokarmowy, dlatego zalecana jest zwłaszcza osobom, planującym poznawać na urlopie egzotycznej kuchni.

 

2. Dieta turbo

dieta turboDzięki tej diecie można stracić do 5 kg w 10 dni (pierwsze utracone kilogramy to zwykle nadmiar wody). Dieta nie jest doraźną kuracją, lecz stylem odżywiania, zaplanowanym na długofalowe stosowanie.

Niemniej w swej pierwszej fazie, kiedy jest najbardziej rygorystyczna i efektywna, można ją potraktować właśnie jako oczyszczenie przed wybraniem się na urlop.

Dieta jest doskonała na sezon letni, ponieważ bogata jest w sezonowe warzywa. Polecana dla każdego, stosunkowo zbilansowana i różnorodna.

 

3. Dieta South Beach

dieta south beachDieta plaż południowych, podobnie jak poprzednia kuracja, nastawiona jest na zmianę naszego stylu odżywiania. Pierwsze 2 tygodnie tej kuracji, najbardziej restrykcyjne, pozwalają natomiast oczyścić organizm z toksyn, zmniejszyć łaknienie, skurczyć żołądek i poprawić szybko nasz wygląd. Restrykcyjna, ale skuteczna dieta.

W początkowej fazie (2 tygodnie) silnie zredukowane są w niej węglowodany, co może powodować osłabienie, ale w 3. tygodniu można je stopniowo wprowadzać.

Ze względu na charakter diety, najlepiej rozpocząć ją najpóźniej na 2-3 tygodnie przed wyjazdem na urlop.

 

4. Dieta bananowa

dieta bananowaKrótka i przyjemna kuracja odchudzająca, którą najlepiej stosować przez 3 dni, działa jak zastrzyk energii i pozwala odciążyć żołądek i wysmuklić talię. Dozwolone są tu banany w każdej postaci: grillowane, zapiekane, surowe, w koktajlu, w postaci musu, mrożone… Dieta idealna na lato.

Lubisz banany? Pokochasz tę dietę!

 

5. Dieta 1000 kalorii

Dieta 100 kaloriiTa kuracja wymaga od Ciebie zdyscyplinowania i uczciwości – także wobec samej siebie. Jeśli jesteś perfekcjonistką i działasz precyzyjnie, a podczas diety nie popadasz w obsesję głodu, ta kuracja jest dla Ciebie.

Zasada jest prosta – jesz małe porcje, zróżnicowane posiłki, ale Twój dzienny limit kaloryczny to 1000 kalorii.

6. Głodówka oczyszczająca

oczyszczająca głodówkaBrzmi niezbyt zachęcająco? Nie do końca. Głodówka polega zwykle na niejedzeniu, ale wbrew pozorom nie oznacza głodu. Nie wierzysz?

Podczas krótkich, 1-3-dniowych kuracji oczyszczająco-odchudzających, z których wyeliminowane są pokarmy, wartości odżywcze dostarczasz, spożywając pyszne koktajle, pełne witamin i minerałów.

Podczas tej kuracji Twój układ pokarmowy odpoczywa, ciało się drenuje, toksyny usuwają się z organizmu, a Ty czujesz się lepiej.

 

7. Dieta oczyszczająca

dieta oczyszczającaProsta i skuteczna kuracja oczyszczająca. Polecana zwłaszcza osobom, które piją dużo kawy, palą papierosy, prowadzą siedzący tryb życia i jedzącym tłusto.

Właściwie każdy z nas powinien od czasu do czasu przeprowadzić tę dietę dla lepszego samopoczucia i detoksykacji organizmu.

Po przejściu tej diety można stracić kilka kilogramów, ale zdecydowanie ważniejszym efektem jest wzrost witalności i energii, a także polepszenie samopoczucia.

 

8. Dieta norweska

dieta norweskaSilnie restrykcyjna dieta, której wyraźne efekty widoczne są już po 2 tygodniach. Jest to jednak kuracja dość kontrowersyjna, bo wiąże się z nią duże ryzyko zajadania się po jej zakończeniu, a zatem efektu jo-jo i braku satysfakcji. Ale dla wytrwałych i zdyscyplinowanych jest to dobre rozwiązanie.

Kurację zaleca się przeprowadzić nie później niż 3 tygodnie przed wyjazdem na urlop.

 

9. Dieta owocowo-warzywna

dieta owocowo-warzywnaTypowa dieta detoksykująca, pozwalająca stracić kilka kilogramów przez usunięcie nadmiaru wody, a wraz z nią toksyn i utleniaczy z organizmu.

Lekka, różnorodna, zalecana zwłaszcza w okresie letnim, kiedy świeżych warzyw i owoców mamy pod dostatkiem.

 

Jak już było powiedziane wcześniej, nie ma diety, która w krótkim czasie cofnie skutki naszego wielomiesięcznego zaniedbania. Optymalnym rozwiązaniem jest zawsze racjonalne, zbilansowane izdrowe odżywianie.

Dla tych, którzy dbają o zdrowe żywienie na co dzień, racjonalnie zastosowana dieta kilkudniowa jest doskonałym uzupełnieniem i świetnym przygotowaniem do lata. Dla tych leniwych może być na pewno motywacją i bodźcem do zmiany nawyków żywieniowych – to chyba najsilniejszy atut wszelkich kuracji oczyszczających. Dzięki temu, że polepszają nasze samopoczucie, wzmagają apetyt na… Smukłą sylwetkę. Powodzenia.