Jak przeciwdziałać zmarszczkom?

Zmarszczki to niewielkie załamania w skórze. Im jesteśmy starsi, tym więcej ich mamy. Dlaczego? Wiąże się to z utratą kolagenu, nieodpowiednią dietą, paleniem papierosów, nadmiernym wystawieniem się na działanie promieniowanie słonecznego lub ultrafioletowego, nadużywaniem alkoholu, narkotyków czy przyjmowaniem różnych leków, a także z zanieczyszczeniami w powietrzu, z którymi mamy styczność niemal codziennie. Jak radzić sobie ze zmarszczkami? Co możemy zrobić oprócz stosowania odpowiednich kremów? Jak możemy sobie pomóc domowymi sposobami? Szukaj odpowiednich metod poniżej.
1)
Pij co najmniej 8 szklanek wody mineralnej dziennie. Nawodnisz nie tylko organizm, ale również skórę.
2)
Nakładaj białko jajka pod oczy. Zawierają one kilka witamin i składników, które nawilżą i odżywią skórę. Od razu stanie się ona bardziej napięta. To świetny sposób na pozbycie się lub zredukowanie zmarszczek w naturalny sposób. Białko możesz nakładać też na czoło, szyję i inne rejony narażone lub już zaatakowane przez zmarszczki.
3)
Opróżnij zawartość trzech kapsułek witaminy E do niewielkiej miseczki. Dodaj do tego 2 łyżeczki jogurtu naturalnego, 1/2 łyżeczki miodu płynnego i 1/2 łyżeczki soku z cytryny. Dokładnie wymieszaj i nałóż na twarz za pomocą płatków kosmetycznych. Pozostaw na twarzy na dziesięć minut. Po tym czasie zmyj letnią wodą. Działa rewelacyjnie przy regularnym stosowaniu.
4)
Delikatnie masuj miejsca narażone na zmarszczki używając oleju kokosowego codziennie przed położeniem się do łóżka. Możesz połączyć olej z witaminą E, dla uzyskania jeszcze lepszego efektu. Poprawa widoczna już po tygodniu regularnego stosowania.
5)
Pasta z kurkumy i soku z trzciny cukrowej jest świetna na pozbycie się zmarszczek oraz spowolnienie procesu starzenia się skóry.
6)
Pomogą również zielone winogrona. Weź jedną kulkę zielonego winogrona i rozgnieć ją. Nałóż na zmarszczki i pozostaw na dwadzieścia minut. Zmyj twarz letnią wodą i pozostaw, aby naturalnie wyschła.
7)
Delikatnie masuj twarz plasterkiem ananasa. Pozostaw twarz nasiąkniętą sokiem z ananasa na dziesięć do piętnastu minut. Po tym czasie zmyj twarz letnią wodą.
8)
Zrób miksturę z kilku łyżek śmietany, plasterka awokado, garści siemienia lnianego i łyżki miodu. Wszystkie składniki wrzuć do blendera i zmiksuj na gładką masę. Nałóż na twarz i na co najmniej godzinę po czym zmyj twarz chłodną wodą. Ta naturalna maska odżywi Twoją skórę odpowiednimi witaminami i minerałami zawartymi w użytych składnikach, nawilży ją i sprawi, że będzie rewelacyjnie napięta. \przy regularnym stosowaniu maski zmarszczki widocznie się zmniejszają.
9)
Nakładanie na twarz za pomocą wacika oleju rycynowego z niewielką ilością soku z cytryny również pomoże w pozbyciu się lub znacznym zniwelowaniu zmarszczek.
10)
Super rozwiązaniem na zmarszczki jest maska zrobiona z banana i papai. Papaja zawiera papainę, ważny enzym który pomaga pozbyć się martwych komórek i zastąpić je nowymi. Banan natomiast odżywi i natłuści w odpowiedni sposób skórę i zapobiegnie powstawaniu nowych zmarszczek. Sposób dobry również dla mężczyzn.